АКТУЕЛНО 2014/2015
Посета музеју Eвропска недеља... Посета свратишту Представа „Зона пева...“
Час српског језика Нова година Угледни час Дружење са студентима
Фестивал науке

Дружење са студентима
Ученици 6-1 са разредно Александром Јаковљевић су органозовали дружење са студентима којe су им држалe радионице ненасилне комуникације.
Радионице су држале Ана и Дуња са ФАКУЛТЕТА ЗА СПЕЦИЈАЛНУ ЕДУКАЦИЈУ И РЕХАБИЛИТАЦИЈУ (ФАСПЕР)

Угледни час
Одржан угледни час из физичког васпитања и информатике , 22.04.2015.
„Бечки валцер“
Коментари
Врло забаван, ведар и динамичан час на коме смо сви много научили и уживали. Све похвале!
Веома занимљива корелација предмета. Час је веома успешно реализован. Све похвале ученицима и наставницима!
Занимљиво и креативно. Уживали смо у плесу ученика и дивној музици. Један испиративан и леп час.
Дивно! Свака част!
Сјајна атмосфера, весело, опуштено, едукативно!
Реализатори: ученици из 8/1,2 и 7/1 , наставница физичког васпитања Сања Јовић и наставница информатике Александра Јаковљевић.

Нова година
Час српског језика
Представа „Зона пева експрес“
Представа „Зона пева експрес“ освојила је 2. место на општинском текмичењу кратких драмских форми, и
1. место за најбољу женску епизодну улогу
(Марија Васић и Вања Филиповић)
1. место за најбољу мушку епизодну улогу (Ђорђе Јефтовић)
1. место за костимографију
(Хвала мајци Марка Бановића,учитељици Гордани Миладинов и креативним и маштовитим ученицима)
1. место за режију
( наставница српског језика Светлана Тодоровић)

Велико ми је задовољство да радим са вама, драги моји чланови секције!!!
Светлана Тодоровић,професор српског језика

Посета свратишту за децу

Европска недеља програмирања
У организацији Центра за промоцију науке под покровитељством ЕУ комисије и ЕУ комесаријата за образовање и културу у просторијама Научног клуба Центра за промоцију науке (Кнез Михаилова 5, II спрат) у оквиру Европске недеље програмирања одржанa je интерактивнa радионицa за ученике ОШ „Јован Цвијић“.

Циљ манифестације је промовисање у унапређивање базичних информатичких знања и вештина ученика и млађе популације, али и свих грађана.

Радионице ”Програмирање за најмлађе” су реализоване на платформи „SCRATCH“.

Ученици су кроз забаван рад учили о основама кодирања, припреми и писању програма.

Посета музеју Јована Цвијића